تاثیر الگوریتم پاندا بر سئو سایت

تعریف:

الگوریتم پاندا که می توان گفت موفق ترین الگوریتم گوگل است، تمرکز خود را بیشتر روی محتوای سایت ها قرار می دهد و به آن خیلی حساس است.

روش کار:

الگوریتم پاندا به تدریج و به صورت زمان بندی شده سایت های مختلف دنیا را آنالیز کرده و وارد هر سایتی که می شود محتوای آن را از جوانب زیر مورد بررسی قرار می دهد:

از محتوای کپی استفاده نشده باشد
در محتوا لینک داده شده باشد
مطالب خوانا باشد
درون محتوا از عکس استفاده شده باشد
حجم محتوا مناسب باشد ( سیصد کلمه به بالا )
تعداد کلمات کلیدی
انتشار منظم محتوا که نشان از فعال بودن سایت دارد

مطالب تکراری چیست؟

-محتوا و مطالب شما عینا از سایت دیگری کپی شده باشد.

-صفحه اصلی سایت شما چند آدرس داشته باشد. مانند: http://yoursite.com و http://www.yoursite.com

-هنگامی که می خواهید یک صفحه را ویرایش کنید، به صفحه جدید منتقل شوید. مانند: http://yoursite.com/product و http://yoursite.com/product?id=123

-برای یک صفحه که گزینه های نمایش متعدد مثل جدول، لیست و … دارد، برای هر کدام از حالت های نمایش به صفحه جدید منتقل شویم که محتوا همان است.

-در صفحه هایی که گزینه پرینت دارند، با کلیک بر روی آن به صفحه جدید منتقل شویم که آدرس متفاوت ولی مطالب تکراری است.

– آدرس هایی که قبل از ورود به حساب کاربری با http و بعد از ورود با https فراخوانی می شوند.

نتیجه:

در صورتی که الگوریتم پاندا تشخیص دهد محتوای شما تکراری است یا حاوی مطالب غیر مفید است و بازدیدکننده خوبی را جذب نمیکند، به سایت امتیاز منفی می دهد، در این شرایط ربات های گوگل آدرس سایتی که معتبرتر است و در تاریخ قدیمی تری منتشر شده را نمایش می دهند  بقیه آدرس ها را از دید بیننده پنهان می کنند. یا در بعضی موارد ممکن است تمام صفحات با محتوای یکسان کنار گذاشته شوند. در نتیجه رتبه سایت به شدت در رتبه بندی گوگل افت خواهد کرد و میزان بازدید آن کاهش چشمگیری پیدا می کند.
لازم به ذکر است که نیازی نیست در صورت صدمه دیدن از الگوریتم پاندا به سرعت تغییرات را انجام دهید چرا که سایت شما به طور پیوسته توسط الگوریتم گوگل آنالیز نمی شود و این کار در فواصل زمانی مشخصی اتفاق می افتد. پس صبور باشید و به مرور زمان و با دقت اصلاحات مورد نیاز را اعمال کنید.