leverage browser caching و سرعت وب سایت

زمانی که مرورگر شما قصد دارد وب سایتی را بارگذاری کند، اطلاعات زیادی مانند تصاویر، فایل های CSS و … را دریافت می کند. برخی از این اطلاعات همواره ثابت و بدون تغییر هستند. پس بهتر است که مرورگر این فایل ها را در حافظه کش (browser caching) خود ذخیره کند تا از دریافت آنها در هر بار مراجعه به وب سایت جلوگیری کرده و در نتیجه مدت زمان لازم برای بارگذاری وب سایت کاهش یابد. البته برای انجام این کار لازم است مدیر وب سایت قبلا تنظیماتی را برای فعال کردن browser caching اعمال کرده باشد. اعمال این تغییرات در وب سایت leverage browser caching نام دارد.

حال اگر شما صاحب وب سایتی هستید و قصد دارید قابلیت ذخیره اطلاعات در حافظه کش مرورگر را فعال کنید تا سرعت بارگذاری وب سایت را افزایش داده و مدت زمان باز شدن وبسایت در مرورگر بازدید کنندگان را کاهش دهید، تنها کافیست مانند این راهنما leverage browser caching را در وب سایت خود فعال کنید.
ممکن است این سوال ایجاد شود که browser caching چیست؟ در واقع عملکرد browser caching اینگونه است که اطلاعات و محتوای وب سایت پس از اولین بارگذاری در مرورگر ذخیره می شود تا در مراجعات بعدی یا هنگام مراجعه به دیگر صفحات وب سایت، نیازی به دریافت اطلاعات مشابه مانند تصویر لوگو یا فایل های CSS نباشد. این کار باعث می شود که بازدید های بعدی از وب سایت با سرعت بیشتری انجام شود.
تنظیمات بسیاری را می توان در این زمینه انجام داد. اما ما قصد داریم تنها ساده ترین روش را برای استفاده ی هر فرد در هر سطحی و بدون نیاز به دانش طراحی وب، ارائه کنیم.

برای اعمال leverage browser caching در وب سایت خود، کد زیر را در ابتدای فایل htaccess. قرار داده و ذخیره کنید.